Kadın Erkek İlişkilerinde ve Çocuk Yetiştirmede Ödül ve Ceza-Evren Hoşrik

Kadın Erkek İlişkilerinde ve Çocuk Yetiştirmede Ödül – Ceza

Sevgilinizin ya da eşinizin size karşı, ilişkinizin ilk günlerindeki gibi yoğun duygular hissetmesi; çocuğunuzun, uygun olmayan davranışlarından vazgeçmesi nasıl olurdu? Kimilerinin kumar oynamaya ya da balık tutmaya neden tutkuyla devam ettiğini hiç düşündünüz mü? Peki, trafik cezaları kural ihlali yapılmasını neden yeterince engelleyemiyor olabilir? Tokat atma, ağza biber sürme gibi fiziksel şiddet ya da küfür etme, bağırma gibi psikolojik şiddet içeren uygunsuz cezalara başvurmanın, cezalandırılan ve cezalandıran birey üzerinde ne denli yıkıcı ve tehlikeli sonuçlar doğurabileceğini biliyor musunuz?

Yazar, bu kitapta, psikolojinin mihenk taşlarından biri olan davranışçı kuramı temel alarak tüm bu ve benzeri sorulara, sınırlarını zorlamadan, yalın ve anlaşılır bir dille yanıtlar sunmaktadır.

Evliliğin aşkı öldürdüğüne mi inanıyorsunuz? Belki de bunu bir daha düşünmelisiniz. Ve yine belki de bu kitabı partnerinizden saklamalısınız…

YAZAR HAKKINDA

Evren Hoşrik, 1980 yılında Ankara’da doğdu. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi D.T.C.F. Psikoloji Bölümü’nde tamamladı. 2005-2007 yılları arasında, A.İ.B.Ü. Fen Edebiyat Fak.’de Deneysel Psikoloji Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalıştı. Yüksek lisansını, şu anda doktora eğitimini de sürdürdüğü Ankara Üni.’de Din Psikolojisi Anabilim Dalı’nda, 2011 yılında Türk Sosyal Bilimler Derneği tarafından yapılan “Genç Sosyal Bilimciler Ödülleri” yarışmasında mansiyon derecesine layık görülen “Dua ve Plasebonun Siğiller Üzerindeki Etkisi” konulu tez çalışması ile tamamladı. Hoşrik, Türk Psikoloji Dergisi’nde “Duygu Durum Değişimlemelerinin Otobiyografik Bellek Üzerindeki Etkileri”, Türk Psikiyatri Dergisi’nde “Sünnet Yaşının Erken Boşalma Üzerindeki Etkisi” ve Journal of Religion and Health’de “Therapeutic Effects of Islamic Intercessory Prayer on Warts” başlıklarıyla yayınlanan makalelerin yazarlarındandır.

Yazarlar-Evren Hoşrik

Yazarlar-Evren Hoşrik

Aynı zamanda, ülkemizde ve İspanya’da flamenko gitar eğitimi alarak, kurucu üyesi olduğu Flamenko Ankara Derneği bünyesinde tutkunu olduğu bu müziğin icrasını ve eğitmenliği de yapmaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan Boşanma Danışmanlığı Eğitimi ve Aile Eğitici Eğitimi alan Hoşrik’in, “Kadın Erkek İlişkilerinde ve Çocuk Yetiştirmede ÖDÜL-CEZA” adlı ilk kitabı Efil Yayınevi, “Circumcision Age ve Premature Ejaculation (Sünnet Yaşı ve Erken Boşalma)” adlı ikinci kitabı Lambert Academic Publishing ve diğer kitabı “Dua – Kutsal mı, Bilimsel mi?” ise Okuyan Us Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Hoşrik, doktora eğitimi ile birlikte kitap ve müzik çalışmalarına da devam etmektedir.

 

 

(33)

Kategori: Psikoloji, Video
Etiketler: ,

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.