Malta Yargılaması-Uluç Gürkan

Malta’ya sürülmüş 145 ittihatçı devlet adamı, asker, idareci ve aydın… İngilizler, malta’ya sürdükleri türk aydınlarını Ermeni soykırımı suçlamasıyla yargılayabilmek için birçok yönteme başvurmuştu. Bunun için hangi belgeleri kullanmışlardı? Malta yargılamasının altında yatan tarihi ve siyasi gerçek neydi? Bu yargılamanın Ermeni soykırımı iddiaları açısından tarihi rolü ve önemi nedir? Bu kitapta Malta yargılamasının soykırım iddiaları açısından analizini ve bu suçlamalara ABD ve İngiliz arşiv belgeleriyle verilen cevapları bulacaksınız.

 

YAZAR HAKKINDA

05.11.1945 Urfa doğumlu. Nazime (1950) ile evli… Devrim (1974) ve Emre (1980 – Selin ile evli) adlı iki çocuğu ve Uluç Bora (2006) adlı bir torunu var… Mustafa Kemal Gençlik Vakfı kurucu üye , Atatürkçü Düşünce Derneği, Mülkiyeliler Birliği, Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Çağdaş Gazeteciler Derneği (üye)

Yazarlar-Uluç Gürkan

Yazarlar-Uluç Gürkan

 

 

 

 

 

 

(21)

Etiketler:

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.