IŞİD Kara Terör – Mehmet Ali Güller

Gazeteci Mehmet Ali Güller, IŞİD’in kara perdesini aralıyor. Önemli raporlara dayanılarak kaleme alınan bu kitap, Hem IŞİD’in bilinmeyenlerine ışık tutuyor hem de örgütün nasıl bir strateji izlediğini ortaya koyuyor; aynı zamanda Musul Konsolosluğumuzun nasıl teslim edildiğini anlatıyor! İşte kitaptan bazı konu başlıkları:

  • IŞİD nereden çıktı ve hangi ideolojiye dayanıyor?
  • IŞİD’i isim isim kim nasıl yönetiyor?
  • Musul’u IŞİD ‘e kim, neden teslim etti?
  • IŞİD MKE menşeli silahları kimden aldı?
  • IŞİD saflarında savaşan kırmızı pasaportlular
  • MİT’in silah yüklü tırlarının gerçek hikayesi nedir?
  • AKP, IŞİD’in kaçak petrolünü neden hâlâ kullanıyor?
  • IŞİD’in Türkiye’deki karargâhları neden hâlâ kapatılmıyor?
  • Apo, YPD lideri Salih Müslim’e hangi talimatı verdi?
  • IŞİD üzerinden Kürt açılımının ikinci perdesi mi açılıyor?

Yazar bu kitabında, önemli bilgileri paylaşmakla kalmıyor aynı zamanda IŞİD’in nasıl durdurulacağını ve Türkiye’nin şeriatçı terör dalgasına karşı nasıl direneceğine de açıklık kazandırıyor.
(Tanıtım Bülteninden)

 

YAZAR HAKKINDA

Yazarlar - Mehmet Ali Güller

Yazarlar – Mehmet Ali Güller

1974 yılında Malatya-Arguvan’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Adana’da, yüksek öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nde tamamladı.

2001 – 2006 yılları arasında Aydınlık Dergisi ve Ulusal Kanal’da çalıştı. Aydınlık Dergisi’nde Genel Yayın Yönetmenliği ve Yazı İşleri Müdürlüğü, Ulusal Kanal’da da Haber Müdürlüğü yaptı.

Daha sonra Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisi olarak çalışan Güller, TMMOB Gemi Mühendisleri Odası’nda da 41. Dönem (2008-2010) Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Güller, mühendislik yaparken aynı zamanda Ulusal Kanal’da, kendisinin hazırlayıp sunduğu Ufuk Ötesi programını sürdürdü ve Odatv isimli internet sitesinde makaleler yazdı. Güller ayrıca yazı kurulu üyesi olduğu Teori Dergisi için de dosyalar hazırladı.

Mehmet Ali Güller, Aydınlık Dergisi‘nin 2011 yılında günlük gazete olarak çıkmasından sonra ise Ufuk Ötesi isimli köşesiyle Aydınlık‘ta yazmaya başladı.

Güller’in Kaynak Yayınları’ndan çıkan “ABD’nin Neo-Osmanlı Projesi: Büyük Kürdistan“, “Hükümet-PKK Görüşmeleri“, “IŞİD: Kara Terör” isimli üç kitabı ve Kırmızı Kedi Yayınevi’nde çıkan “Soros, CFR ve Arap Ayaklanması” isimli bir derlemesi bulunuyor.

(95)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.