Kürk Mantolu Madonna – Kağan Yıldız

“Her gün, daima öğleden sonra oraya gidiyor, koridorlardaki resimlere bakıyormuş gibi ağır ağır, fakat büyük bir sabırsızlıkla asıl hedefine varmak isteyen adımlarımı zorla zapt ederek geziniyor, rastgele gözüme çarpmış gibi önünde durduğum “Kürk Mantolu Madonna”yı seyre dalıyor, ta kapılar kapanıncaya kadar orada bekliyordum.”

Kimi tutkular rehberimiz olur yaşam boyunca. Kollarıyla bizi sarar. Sorgulamadan peşlerinden gideriz ve hiç pişman olmayacağımızı biliriz. Yapıtlarında insanların görünmeyen yüzlerini ortaya çıkaran Sabahattin Ali, bu kitabında güçlü bir tutkunun resmini çiziyor. Düzenin sildiği kişiliklere, yaşamın uçuculuğuna ve aşkın olanaksızlığına (?) dair, yanıtlanması zor sorular soruyor.

KİTABI ANLATAN SANATÇI

Sanatçılar-Kağan Yıldız

Sanatçılar-Kağan Yıldız

1980 yılında İstanbul’da doğdu.

Notalarla ilk tanışması babasının aldığı küçük bir org ve müzik öğretmeni dayısının verdiği dersler ile oldu. İlkokuldan sonra ise Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı sınavlarını kazanıp kontrabas bölümüne seçildi. O yıllarda İstanbul ve Bursa Devlet Senfoni Orkestraları’nın yanı sıra, Cemal Reşit Rey, Şişli Senfoni ve Akbank Oda Orkestraları’nda da çaldı.

2002 yılında okuldan mezun olduktan sonra bu orkestra macerası bir kaç sene daha devam etti ve daha sonra hayatında sadece caz müziğinin olmasına karar vererek çalışmalarıma bu yönde devam etti ve Nardis Jazz Club’da çalmaya başladı.

Daha sonrada Türkiye’nin önde gelen caz müzisyenleri ile aynı sahneyi paylaşmaya başladı. Kerem Görsev, İmer Demirer, Önder Focan, Şenova Ülker, Yahya Dai, Tuna Ötenel, Nilüfer Verdi, Sibel Köse vb. Daha sonra Dave Samuels (Caribbean Jazz Project), Dena De Rose, Freddy Cole, Allan Harris, Mark Murpy, Harvey Weinapel, Giovanni Mazzarino gibi isimlerle de aynı sahneye paylaştı.

Nilüfer Verdi “İzhar”, Jülide Özçelik “Jazz İstanbul Volume 1”, Ercan Özaksoy “HütHüt”, Cef Giansly “Sketches”, Fatih Erkoç “The Lady from İstanbul”, Kerem Görsev “Diversion” albüm projelerinde bulundu. Bunların dışında Çağrı Sertel ile onun bestelerinden oluşan ve Serdar Barçın ile de kendisinin bestelerinden oluşan 2 albüm kaydında bulundu.

(95)

Kategori: Roman-Öykü, Video
Etiketler: ,

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.