Bitli Pileyboy-Arzum Uzun

Kedileri, köpekleri, bir de seni sevdim demeyi o kadar çok isterdim ki…

Henüz otuzundaki Ayda Türkan, rock yıldızı kocası Tolga’dan boşanırken, bekar bir kadın olarak kendisini nelerin beklediğinden habersizdi. Oysa, ünlüler alemi ve Beyoğlu, Ayda’ya hiç tanımadığı bir yüzünü göstermeye hazırlanıyordu.

Bitli Pileyboy, şehirde yalnız bir kadın olmayı, ünlüler aleminde aşk ve insan ilişkilerini bütün çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Erotik, melankolik… Ve elbette yine çok komik!

İnsanlar, dünyada neden bulundukları gerçeğini unutuyor, sürükleniyordu. Bütün bu güvensizlik dalgası içinde, sevmeyi es geçiyorlardı. Sevmeyi sevişmek sanıyorlardı. Birden fazla insanla… Bu şekilde var olacaklarına inanıyor, bu şekilde mutluluğa ulaşacaklarını düşünüyorlardı. Kendilerini öldürdüklerinden habersiz… Avlanıyorlardı. Vahşi hayvanlar, kana susamış vampirler gibi. Av hiç bitmiyordu. Av, avcıya dönüşüyor, döngü sürüyordu. Herkesin elinde birbirinin kanı vardı. Herkes birbirinin eskisini giyiyordu.

Ve ben, yıllardır altın bir kafeste yaşadığım bu ormanda, kafesini kırıp özgürlüğüne kanat çırpan aptal bir kuş olarak yapayalnızdım. Ne yöne gideceğimi bilemeden günlerce, gecelerce uçtum. Kanatlarımı kırdılar, uçamaz dediler. Uçtum. Özgürlükle huzurun bir arada yaşanamayacağını öğrenerek uçtum. Korkularımın esiri olmuşken, korkusuzca uçtum.Sonunda onu buldum.Kim olduğu, ne yaptığı, neye benzediği önemli değildi.Önemli olan, onu bulana kadar başımdan geçenlerdi.

“Kadınların onlarda ne bulduğunu çözemediğim küçük çöplüklerin krallarıyla doluydu şehir.Bitli mahallelerin pileyboylarıyla.”

YAZAR HAKKINDA

2 Kasım 1984’te Antalya’da dünyaya geldi. İstanbul Burak Bora Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne devam etti. 2006 yılında Halkla İlişkiler ve Tanıtım (Reklam Anadalı) bölümünden mezun oldu. 2004 yılında reklam yazarı olarak başladığı kariyerine, 2005 yılında Vizon dergisinde editör olarak devam etti. Vizon, Vizon Beauty, Vizon Erkek, Hülya ve Esquire dergilerinde editörlük, Alem dergisinde yazı işleri müdürlüğü, DYOU dergisinde yayın yönetmenliği yaptı. Ve 26 yaşında Türkiye’nin en genç yayın yönetmeni unvanını aldı. Türkiye OK! dergisinin kurulum aşamasında bulundu. İngiltere ile koordineli gelişen süreçte sıfır sayılarını hazırladı. Marie Claire dergisine oldukça ses getiren kapak röportajları yaptı ve Arzum’la Sorgu Odasıbaşlığı altında bir röportaj dizisi hazırladı. Türkiye Cosmopolitan dergisine ilişkiler üzerine yazdığı yazılardan bazıları Amerikan Cosmopolitan’da yayınlandı. 2012 yılında dergicilik kariyerini bırakarak roman yazarlığı ve televizyonculuğa yoğunlaştı. Gündüz kuşağına programlar yaptı.

Yazarlar-Arzum Uzun

Yazarlar-Arzum Uzun

Esprili dili ve üslubuyla Türkiye’yi “şehir komedisi” türünde romanlarla tanıştırdı. Öykülerden oluşan ilk kitabı Aşkın 8 Kusuru 2010’da, ilk romanı Süper Zeki Bir Kadının Über Salak Hikayesi (SZBKÜSH) 2012’de ve ikinci romanı Nerdesin Aşkım 2013’te yayınlandı. Başarılı bir satış grafiği yakalayan ve oldukça ses getiren Nerdesin Aşkım’dan sonra, merakla beklenen yeni romanı Bitli Pileyboy çok yakında piyasada olacak. İyi derecede İngilizce biliyor. Edebiyat çalışmalarına bir yandan da şiir türünde İngilizce olarak devam ediyor. Şu günlerde yeni romanı 99 Yazı üzerinde çalışıyor.

 

 

(20)

Kategori: Roman-Öykü, Video
Etiketler: ,

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.