Benim Adım Günah-Murat Güloğlu

Haber spikeri, programcı ve yapımcı Murat Güloğlu ilk romanı Benim Adım Günah’ ta “kalp masum, akıl şeytan mıdır?” sorusunu sorarak ruhun girinti ve çıkıntılarına dokunuyor. Şehirli ama kasaba ruhunu seven Selim işlediği günahların hesabını vermeden yeni günahlara koşarken genç bir kıza âşık oluyor ve masumiyetin kollarına sığmıyor. Hayatında yeni bir kapı açıldığını düşünürken eski sevgilinin tutkusuna esir olup onun günahının içine doğru yol almaya başladığında sorgulamalarla sarsılıyor. Karmaşık ilişkilerin, menfaatlerin, siyasi rantların kirli dünyasında kendine yol bulmaya çalışan Selim bir ezan sesiyle irkilerek hayatına yön veriyor. Akıcı üslubu ve sahiciliğiyle Benim Adım Günah korkuyu alt edip gerçek benliklerini başka yansımalarda görmekten korkmayanlar için keyifli bir deneyim.

YAZAR HAKKINDA

Murat Güloğlu, 6 Nisan 1976 tarihinde Sivas‘da doğmuştur. İlkokul ve ortaokulu Anadolu’nun farklı yerlerinde okudu, liseyi Muğla‘da okudu. Ardından İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümünden mezun oldu. 2002-2006 yılları arasında Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Avrupa Birliği ve Dış Politika Programı’nda yüksek lisansını tamamladı. Üniversitenin ilk yıllarında, 1995’in Şubat’ında televizyonculuğa Savaş Ay‘ın A Takımı’nda, kamera asistanı olarak başladı.

Yazarlar-Murat Güloğlu

Yazarlar-Murat Güloğlu

FOX’ta haber spikerliği ve program sunuculuğu yapmaya başlamadan önce muhabirlik yapmıştır. Ayrıca FOX TV’de “Murat Güloğlu ile Çalar Saat Haftasonu” Programını hazırlayıp, sunmaktadır. 1999 yılında üyesi olduğu Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından “Yılın En İyi Televizyon Gazetecisi” ödülüne layık görülmüştür. Uzun yıllar Güneri Civaoğlu ile çalıştı. Murat GÜLOĞLU aynı zamanda Güneri CİVAOĞLU’NUN ”Şeffaf Oda”programının yapımcısıdır. HaberTürk gazetesi pazar ekinde”Pazar Röportajları”nı yapıyor ve ”Gitmesen, Gitme Sen” adında şiir kitabı vardır.

 

(35)

Kategori: Roman-Öykü, Video
Etiketler: ,

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.