Son Tanık / Last Witness-Glenn Meade

Yugoslavya parçalanmakta, dünyanın Nazilerden sonra verdiği bütün sözlere rağmen Avrupa’nın göbeğinde bir başka soykırım yaşanmaktadır. Koalisyon kuvvetleri, Saraybosna’nın eteklerinde bulunan Omarska Kampı’ndaki katliamdan sağ kurtulmayı başarmış, ancak yaşadığı derin travma yüzünden konuşmaktan bile aciz küçük bir kız bulur. New York’lu bir hukukçu olan Carla Lane’in, yıllar önce Yugoslavya’da yaşanan “etnik temizlik”le ilgili pek az bilgisi vardır.

Genç kadın, hamiledir ve müzisyen kocasıyla ideal bir hayat sürmektedir. Ancak kocasının gizemli bir suikastta öldürülmesiyle, Carla’nın zihnini bir süredir meşgul eden garip görüntüler şiddetlenir. Bunların izini süren genç kadın, çocukluğunda ağır bir psikolojik tedavi gördüğünü ve psikiyatristinin ona annesinin günlüğünü vermesiyle, ailesinin 20 yıl önce Bosna’daki bir ölüm kampında, büyük bir vahşetin kurbanları olduğunu öğrenir. Carla’yı zorlu bir sınav beklemektedir. Gerçek kimliklerini saklamak ve kurdukları suç imparatorluğunu muhafaza etmek adına kanlı geçmişlerinden geriye kalan son tanığı da susturmaya kararlı olan suçluları bulmalıdır.

ABOUT LAST WITNESS

After a massacre at a Bosnian prison camp, a young girl is found alone, clutching a diary, so traumatized she can’t even speak. Twenty years later, the last witness to the prison guards’ brutal crimes must hunt down those responsible to learn what happened to her family.

Twenty years ago, after the fall of Yugoslavia, the world watched in horror as tens of thousands were killed or imprisioned in work camps during an “ethnic cleansing” in Bosnia. Carla Lane has little knowledge of what went on halfway around the world when she was a child. She is living a near perfect life in New York City, married and soon to have a family of her own. But when her husband is murdered by a group of Serbian war criminals, strange memories start coming back, and she discovers that she underwent extensive therapy as a girl to suppress her memories. She is given her mother’s diary, which unlocks her childhood memories and reveals that she was, along with her parents and young brother, imprisoned in a war camp outside Sarajevo.

As her memories come back, it becomes clear that she is the last witness to a brutal massacre in the prison and that her brother may still be alive. She sets out to find her brother, but first she must hunt down the war criminals responsible for destroying her life. But these killers will stop at nothing to protect their anonymity and their deadly pasts…and are determined to silence the last witness to their crimes.

From the talented storyteller who gave us The Second Messiah, The Last Witness serves up another captivating and nail-biting thriller that will keep you holding your breath right to the end.

YAZAR HAKKINDA

Eski gazeteci ve uluslararası üne sahip yazar Glenn Meade, 1957 yılında İrlanda’nın başkenti Dublin’in Finglas kasabasında doğdu. “Irish Times” ve “Irish Independent” gazetelerinde yazdı. İlk romanı “Kar Kurdu”yla şöhreti yakalayan Glenn Meade’in romanları, yirmiden fazla dile çevrildi. Yazarlığının yanı sıra eğitim pilotu olarak da çalışan Meade, 1980’lerin ortalarından, ilk romanını yazana kadar (1994) Dublin’deki Strand Tiyatrosu’nda kendi yazdığı bir dizi oyunun yönetmenliğini de yaptı.
Glenn Meade
Uzun yıllar pilot eğitmeni olarak çalışan Glenn Meade, artık sadece yazarlık yapıyor. Eleştirmenler, Glenn Meade’in romanlarını, olay ve kurgu bakımından, Frederick Forsythe, John le Carre ve Tom Clancy’nin heyecanlı bir karışımı olarak niteliyor. Uluslararası başarı kazanan romanları, olayların geçtiği Rusya, Mısır, Avrupa ve ABD’de kılı kırk yaran araştırma ve incelemelerin ürünüdür.

 

 

(37)

Kategori: Polisiye, Video
Etiketler: ,

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.