Projelerinizin Lideri Olun – Hadi Çolakoğlu

PROJELERİNİZİN GERÇEK LİDERİ OLMAK İSTİYOR MUSUNUZ?

Şu anda elinizde tuttuğunuz kitap, proje liderliği konusunda yazılmış ilk ve tek özgün Türkçe kitap olma özelliğini taşıyor.

Düz ve sıradan bir proje yöneticisi, etkin bir proje liderine nasıl dönüşebilir?

Vizyonu gerçeğe nasıl dönüştürürsünüz?

Başkaları üzerindeki tesir kürenizi nasıl genişletirsiniz?

Proje takımınızı gerçekten nasıl motive edebilirsiniz?

Liderlik ile öğrenme arasındaki ilişki nedir?

Etkili bir takım oluşturmak için neler yapmalısınız?

Yeni dönemde öne çıkan liderlik yaklaşımları nelerdir?

Bu ve benzeri bütün soruların cevaplarını bu kitapta bulacaksınız.

YAZAR HAKKINDA

Yazarlar - Hadi Çolakoğlu

Yazarlar – Hadi Çolakoğlu

1973 yılında Eskişehir’de doğan Çolakoğlu, Ankara Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden 1996 yılında mezun olmuştur. İşletme Yüksek Lisansını Anadolu Üniversitesi’nde 2007 yılında tamamlamıştır. İki yıla yakın bir süre ABD’de gerekli eğitimleri alarak, Eskişehir 1.Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı bünyesinde yer alan F-16 Yazılım Geliştirme Merkezi’nin kurulmasında görev almıştır.

Aynı merkezde çeşitli F-16 Uçuş Harekat Yazılımı projelerinde çalışmıştır. Başta Savunma Sanayii olmak üzere, 20 yıla yakın tecrübeye sahip olan Çolakoğlu, bu süre zarfında kıdemli yazılım mühendisi, proje yöneticisi ve lider olarak birçok projede görev almış ve birçok ekibe liderlik yapmıştır. Project Management Institute (PMI) üyesi olup, Project Management Professional (PMP) sertifikası sahibidir. Halen PMI Türkiye Yönetim Kurulu’nda Başkan Yardımcısı olarak görev almaktadır.

(154)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.