Sanıklar Cumhuriyeti – Ahmet Nesin

Bir ülke düşünün. O ülkenin bir başbakanı olsun, daha öncesinde ülkenin en büyük şehrinin belediye başkanlığını yapsın ve çok parası olmasın. Ama anidenbire zenginleşmeye başlasın. Saşırır mısınız yoksa yaşadığınız ülkede olan işler diye düşünerek hala o kişiye oy vermeye devam mı edersiniz ? Ben şüphelenenler grubuna giriyorum. Ama şüphelenmek bir işe yaramıyor. Erdoğan’a bu kadar parayı nasıl kazandığı sorulduğunda ; ” Oğlumun sünnetinde takılanlardan kazandım, hatta ona borçluyum. ” demişti. Bugüne değin o borcunu ödedi mi, ödemedi mi bilemem. Aile içi işler de beni ilgilendirmez ama ufacık bir et parçasının kesilmesiyle bu kadar para kazanmanın olanaksız olduğunu da bilirim. Bu sünnet olayıyla, Turgut Özal’ın ” Küçük Turgut ” densizliğinden sonra ” ÇÜK ” ikinci kez siyaset hayatımıza girdi.
(Tanıtım Bülteninden)

 

YAZAR HAKKINDA

Yazarlar - Ahmet Nesin

Yazarlar – Ahmet Nesin

Ahmet Nesin, 1957 yılında dünyaya geldi. İstanbul ve Paris’te yaşamını sürdürmektedir. Türk Edebiyatının usta ismi Aziz Nesin’in 2. eşinden dünyaya gelen oğludur. Nesin vakfının yöneticiliğini yapmaktadır.

(20)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.