Geride Kalanlar-Semih Dikkatli

Üstçavuş Hüseyin… Yüzbaşı Akif… Nevzat… Hasan… Türk ordusunda görev almış, Türkiye sınırı dışına yollandıkları görevlerde, görevi sorgulamaksızın fedakârca dövüşmüş dört asker… Ve onların, insanın yüreğine dokunan öykülerinin diğer kahramanları; aileleri…
Çoğu zaman bilmediklerimiz, duymadıklarımız, farkında olmadıklarımız… Geride Kalanlar… Semih Dikkatli, ustalıkla kurguladığı romanında hem Türk askerinin cesur, azimli ama çoğu zaman sonunda hüznün hâkim olduğu hikâyesini kaleme alıyor hem de bu hikâyenin arka planında yakın dönem Türkiye tarihinin dönüm noktalarına bir kez daha ışık tutuyor.

“Bu toprakların en çok öleni de, geride kalıp acıyı en çok hissedeni de ordusu olmuştur. Mazisi, acıların imbiğinden bu kadar çok geçmiş bir kader daha yoktur…”

-Semih Dikkatli-

(Tanıtım Bülteninden)

ed=”Signoff 1″ icon=”quote-circled”]

YAZAR HAKKINDA

Yazarlar-Semih Dikkatli

Yazarlar-Semih Dikkatli

1968 yılında Ankara’da doğdu.

1993 yılında GATA Tıp Fakültesi’ni bitirdi.1996 yılında başladığı Ruh Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasını 2000 yılında başarıyla bitirerek Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı” unvanını aldı.2012 başında yarbay rütbesiyle emekli oldu.

Tüm hekimlik hayatı boyunca çeşitli, kurs, seminer ve kongrelerle gelişimi için uğraş veren Dr.Semih Dikkatli emekli olduktan sonra da kendini geliştirmek için uğraşlarına devam etmektedir. 2012-2013 yıllarında Klinik Hipnoterapi eğitimi almış olup kendisine “İngiliz Hipnoterapi Enstitüsü” tarafından “Hipnoterapist” ünvanı verilmiştir.

(32)

Kategori: Roman-Öykü, Video
Etiketler: ,

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.