Atatürk’ün Akıllı Projeleri-Sinan Meydan

O NASIL YAPTI ÖTEKİLER NASIL YIKTI?
“Devrim ve Karşı Devrim”
Dünyaya parmak ısırtan Cumhuriyet mucizesi akıllı projelerin, akıllı projeler ise AKL-I KEMAL’in (Atatürk’ün aklının) bir ürünüdür.
AKL-I KEMAL’in 1. cildinde yer alan “Atatürk’ün Akıllı Projeleri” şunlardır:

• ÇAĞDAŞ TÜRKİYE PROJESİ
• TÜRK ULUS DEVLET (MİLLET) PROJESİ:
• RUMELİ SAVUNMA HATTI PROJESİ
• ORDU İLE SİYASETİ AYIRMA PROJESİ
• SPOR VE BEDEN EĞİTİMİ PROJESİ
• ANADOLU’NUN İŞGALİNİ ÖNLEME PROJESİ
• ANADOLU’YA GİZLİ GEÇİŞ PLANI
• ÖRNEK ÇİFTLİKLER (YEŞİL CENNET) PROJESİ

Atatürk, akıllı projelerini geliştirirken tarihi tecrübelerden; Tanzimat’tan beri devam eden kırılgan ve kararsız Osmanlı modernleşmesinden, 15. yüzyılda başlayan Avrupa aydınlanmasından, Türk-İslam tarihinin aydınlık sayfalarından, okuduğu 5000’e yakın kitaptan ve Allah vergisi dehasından yararlanmıştır.

“Atatürk’ün Akıllı Projeleri”, Atatürk’ün ölümünden hemen sonra yok edilmeye başlanmıştır. “O’nun nasıl yaptığını, O’nun yaptıklarını ötekilerin nasıl yıktığını?” öğrenmek, gerçek Atatürk’ü tanımak ve Türkiye’nin gerçek kurtuluş reçetesini görmek için AKL-I KEMAL’i okumalısınız…

“Allah aklını kullanmayanların üstüne pislik bırakır (yağdırır).”
KURAN-I KERİM, Yunus/100

“Benim manevi mirasım ilim ve akıldır.”
Mustafa Kemal ATATÜRK

“Ben bu konuları daha gençliğimden beri düşünen bir insanım. Eğer size, bu konuları yeni düşünmeye başladığımı söylersem inanmayınız.”
Mustafa Kemal ATATÜRK

 

YAZAR HAKKINDA

Yazarlar-Sinan Meydan

Yazarlar-Sinan Meydan

1975 yılında Artvin Şavşat’ta doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Şavşat’ta (Vahdettin Yıldız Ortaokulu-Şavşat Lisesi), yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde tamamlamıştır.(1993-1997).

1997 yılından beri Ön Türk Tarihi, Cumhuriyet Tarihi ve Atatürk üzerine araştırmalar yağmış çok sayıda kitap yazmıştır. Çalışmalarının odak noktası Atatürk’tür.

Ülkenin pek çok yerinde konferanslar veren, bir ara “Saklı Tarih” adlı bir tv programı yapan Sinan Meydan, Bütün Dünya Dergisi’nde yazmaktadır.

İki kız çocuk babasıdır.

15 yıldan fazla bir süredir ATATÜRK üzerine çalışmaktadır.

(31)

Kategori: Politika, Video
Etiketler:

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.